Vítězství v poháru

03.06. V odvetném finálovém zápase proti Bechyni jsme si zajistili vítězství v jihočeském poháru. Konečná výhra 2:1 se však nerodila vůbec lehce.

Čtyři Dvory - Bechyně 2:1

Dohromady bylo připraveno na utkání pouze 14 hráčů a šanci v základní sestavě dostal například i Nikolaj Dimitrov. V úvodní dvacetiminutovce byli jasně lepší hosté, kteří nás přehrávali a měli šance. Ovšem proti inkasování byl Roman Vosejpka, kterého jednou zachránilo i břevno. Přečkali jsme tuto dobu a pak sami začali hrát aspoň trochu fotbal. Šance jsme však nedokázali dotáhnout do zdárného konce. Až Lukáš Weiss si vzal před vápnem míč a klasický prošel až do vápna, kde ranou pod břevno nedal brankaři šanci - 1:0. Poslední minuty první půle byly vyrovnané a ani jeden z týmů se nedostával k větším příležitostem.

Ve druhém poločase jsme výsledek kontrovali. Dvakrát nás zachránil od inkasování Kuba Souhrada, který nahradil v poločase Vosejpku. Pojistku v podobě druhého gólu mohl přidat Zdeněk Kuna, ale po rohu vykopával míč z brankové čáry jeden z hostujících hráčů. O chvíli později jsme se však už opravdu radovali, když se z dorážky trefil do sítě Láďa Zeman - 2:0. Bechyně pak měla míč více na kopačkách, ale my jsme dobře bránili. Až teda na jednu situaci, která znamenala nějakých 10 minut před koncem gól na 2:1. Ovšem hosté už nic více nestihli, a tak se můžeme radovat ze zisku tohoto poháru. Mrzí zranění Davida Mentlíka, který si zlomil nos a pro tým je to tak další oslabení.

Sestava: Vosejpka (46' Souhrada) - Matušek, Vajo, Štrunc - Dimitrov, Mentlík, Slepička, Nečekal - Klíma, Kuna, Weiss.
Střídali: Sobolík, Čermák, Zeman, Vosejpka.

Góly: 32' Weiss, 57' Zeman