V Prachaticích stoprocentní

19.10. K dalšímu zápasu jsme zajížděli na půdu Prachatic a starší dorost hrál proti poslední týmu tabulky, nad kterým nakonec vyhrál 3:1. Těžší úlohu měli mladší dorostenci, ale ti vyhráli také, a to 4:1.

Prachatice - Čtyři Dvory 1:3

Až na Michala Rachače jsme byli kompletní, do sestavy se tak vrátil Honza Švec i Vítek Slepička. Hrálo se na úmělé trávě a začátek utkání byl vyrovnaný. Z ničeho nic jsme však vstřelili branku, když si na pas od Zdeňka Kuny naběhl Tomáš Kovářík a ten protlačil míč do brány - 0:1. Po tomto vedení přišla nepříjemnost, když se Tomáš Vajo se Švecem nedomluvili, srazili se hlavama a druhý jmenovaný musel po chvíli střídat. Protočili jsme tak sestavu a v tu dobu jsme přidali druhý gól, když se na vápně uvolnil Lukáš Weiss a zamířil přesně - 0:2. Posledních 10 minut první půle patřilo spíše Prachaticím, ale neudeřili ani po jedné velké šanci.

Ve druhé půli byly Prachatice lepší, když se nám nechtělo běhat, vázla ještě více kombinace a ani dozadu to nebylo ideální. Soupeř tak po centru z pravé strany a přesném zakončení snížil - 1:2. Ani to nás však příliš neprobudilo a navíc musel odejít pro zranění také David Mentlík, takže přišly další změny v sestavě. Rozhodnout v náš prospěch mohl Weiss, ale v tváří tvář brankaři neuspěl. Tentýž hráč nám však přece jenom sedm minut před koncem přinesl klid na kopačky, když Slepička odcentroval a Weiss zamířil přesně hlavou ke vzdálenější tyči - 1:3. Závěrečný tlak domácích jsme přežili už bez úhony, a tak jsme vyhráli, ale tešit nás může jenom výsledek.

Sestava: Vosejpka - Pecha, Švec (34' Humler), Mentlík (70' Matušek), Vajo - Volf, Slepička, Kuna, Kovářík - Vejvar (86' Zeman), Weiss.
Připraven: náhradní brankař Souhrada.

Góly: 16' Kovářík, 37' a 83' Weiss

Prachatice - Čtyři Dvory 1:4

Mladší dorostenci odjeli do Prachatic bez nemocného Dominika Sobolíka a zraněného Matěje Maurera. Bylo jich tak přesně jedenáct, ale i tak si dokázali se svým soupeřem pohodlně poradit. Už do poločasu si totiž vytvořili třígólový náskok, který o jednu branku ve druhém poločase ještě navýšili. Domácí pak upravili skóre na konečných 1:4.

Sestava: Souhrada - Kefurt, Volf, Leiš, Matušek - Štrunc, Klíma, Nečekal, Čermák - Dimitrov, Prokop.

Góly: Prokop, Volf, Klíma, Dimitrov.