V Borovanech přišla porážka

21.02. Ve druhém zápase na borovanské úmělce nás čekala budějovická Slavia. Nepředvedli jsme dobrý výkon a prohráli s ní 1:3.

Oproti minulému utkání proti SKP měl tenhle přátelák posloužit pro starší dorostence, ale nakonec jeli všichni, kteří mohli. Bohužel stabilní členy základní sestavy se nepořadilo plnohodnotně nahradit a podle toho jsme také hráli. Slavia měla v úvodu více šancí, více míč u nohy, více běhala. Naopak my byli všude pozdě, nepřihráli jsme si, většinou jsme jen odevzdáli míče soupeři nebo celou akci zadrbali kličkami. V obraně to mělo k dokonalosti hodně daleko a tak nás zachraňoval především brankař Roman Vosejpka, který chytil několik střel (ani nevím, kolik přesně). Museli tím pádem přijít nějaké změny v sestavě a trochu se naše hra zvedla, ale Slavia po jedné ze svých šancích skórovala - 0:1. To běžela teprve nějaká 20. minuta a my byli na ručník. Naši snad největší příležitost v prvním poločase měl Lukáš Nečekal hlavou po centru Tomáše Vaja, ale neproměnil.

Druhou půli jsme začali aktivněji, víc jsme si přihrávali a konečně jsme se k něčemu dostávali. Ovšem chyběla tomu nějaká lepší poslední fáze. Velkou šanci na vyrovnání měl Matěj Maurer, který po přihrávce Vaja postupoval sám na brankaře, ale trefil pouze tyč. Zákonitě tak přišel trest na druhé straně, když se do brejku dostala Slavia a jejich útočník vystřelil zpoza vápna přesně k tyči - 0:2. Stále jsme byli aktivnější, ale vedlo to pouze ke snížení, když Vajo odcentroval z pravé strany a našel přesně hlavu Zdeňka Kuny, který se nemýlil - 1:2. Náš tlak však pomalu upadal a nevytvořili jsme si snad žádnou stoprocentní příležitost na vyrovnání. Naopak Slavia se dostala ke střelám, které musel chytat Vosejpka, ten nakonec ještě jednou inkasoval - 1:3. Po bídném výkonu jsme si snad ani nezasloužili vyhrát.

Sestava: Vosejpka - Vajo, Kuna, Volf - Nečekal, Leiš, Rachač, Weiss - Maurer, Klíma, Zeman.
Střídali: Sobolík, Dimitrov.