REPORT: Výhra nad béčkem SKP

01.03. Zimní dlouhodobý turnaj v Borovanech se přehoupl do druhé fáze. Ve skupině o 1. až 4. místo na nás čekalo béčko SKP, proti kterému jsme nakonec vyhráli přesvědčivě 3:0.

Chyběl nám akorát Honza Švec, jinak jsme byli kompletní a už od prvních minut zápasu jsme začali diktovat tempo hry. Dali jsme také velmi brzy gól, po dobře zahraném rohu Marka Sedlice se trefil trochu nečekaně nohou David Mentlík a vedli jsme - 1:0. Zvýšit vedení mohl opět z rohu Dominik Martínek, ale jeho skvěle na brankové čáře vychytal brankař soupeře. Poté dlouho žádné větší šance nepřicházely, když jsme si v klidu hlídali vývoj utkání a kombinovali jsme. V útoku však chyběla přesnější finální přihrávka. SKP za celý poločas zahrozilo vlastně jen jednou, když tečovaná střela prolétla těsně vedle pravé tyče. Ke konci první půle se ještě pěkně po narážčce od Vojty Vejvara dostal do zakončení Martínek, ale i tentokrát ho vychytal brankař soupeře. Když pak neuspěl před golmanem ani Láďa Zeman a Vejvar, vedli jsme po 45 minutách 1:0.

Ve druhém poločase už jsme nebyli v kombinaci tak přesní, ale to ani soupeř, který sice párkrát zahrozil, my jsme však měli stále větší šance, které zůstaly bohužel nevyužity. Druhý uklidňující gól tak přišel až nějakých deset minut před koncem, když se trefil z přímého kopu Zdeněk Kuna - 2:0. Konečný výsledek dokonal chvíli před závěrečným hvizdem Tomáš Vajo, který se trefil také z přímého kopu - 3:0.

Sestava: Vosejpka - Volf, Vajo, Mentlík, Tomeček - Sedlic, Kuna, Slepička, Rachač - Weiss, Martínek.
Střídali: Matušek, Leiš, Vejvar, Zeman.

Góly: Mentlík, Kuna, Vajo.