REPORT: Vydřená vítězství

19.04. První jarní zápas na El Sídlisku skončil pro starší dorostence výhrou. Ta se však nerodila vůbec lehce, když v poslední minutě chytil Patrik Sobolík pokutový kop. Mladší dorost se pak také na výhru nadřel a to hlavně kvůli neproměněným šancím, nakonec ale bere výhru 3:1.

Čtyři Dvory - Loko ČB 1:0

Nastaly první větší změny v sestavě. Kvůli zranění nebyl totiž k dispozici stoper Honza Švec, na jeho místo šel tak Tomáš Vajo, z Michala Rachače se stal pravý obránce a na pravou zálohu šel Kuba Tomeček. V útoku už pak byl připravený Lukáš Weiss a do brány se pak postavil Patrik Sobolík.

První poločas byl z naší strany naprosto tragický. A brzo jsme mohli prohrávat, když chyboval Vajo, ale vše stihl uhasit Tomáš Kovářík. Ani tohle varování nás však neprobudilo. Nadále jsme hráli bez mezihry, málo jsme běhali a nebyli jsme dostatečně důrazní. Lokáda tak měla další šanci a to z rohu, míč však naštěstí pro nás trefil do hrudě Sobolíka v bráně. Nakonec jsme se dostali i my k nějakým střelám, ale ty od Dominika Martínka létaly vedle. V závěru se pak dostal k odraženému míču na hranici vápna Zdeněk Kuna, rozhodl se ještě přihrávat doleva nabíhajícímu Vítkovi Slepičkovi, ale nakonec z toho nebylo žádné ohrožení branky. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že takhle to už nejde, protože kdyby hráči Lokády byli ve finální fázi přesnější, prohráváme tak 0:3. V druhých 45 minutách se hrálo více na půli soupeře, ale dlouho jsme z toho nic nedokázali vytěžit. Velkou šanci na to, otevřít skóre měl Martínek, který postupoval sám na brankaře, ten však jeho střelu nohama vyrazil. Hrálo se skoro bez větších šancí a spíše se bojovalo, pro diváka to asi nebyl moc koukatelný fotbal. Pak však přišla 78. minuta a na hřiště přišel místo Marka Sedlice útočník Vojta Vejvar. O nějakých pět minut později se právě on hlavou prosadil po přímém kopu od Kuny a mohli jsme se radovat - 1:0. Závěrečných pět minut se pak neslo ve znamení náporu soupeře, který si i v poslední minutě došel pro penaltu, tu však Sobolík nohou chytil a bylo po všem. Proti Lokádě jsme tak doslova vydřeli tři body.

Sestava: Sobolík - Kovářík, Vajo, Mentlík, Rachač - Sedlic (78' Vejvar), Slepička, Kuna, Tomeček (46' Volf) - Weiss, Martínek (89' Zeman).
Připraven: náhradní brankař Vosejpka.

Gól: 85' Vejvar

Čtyři Dvory - Loko ČB 3:1

Ani sestava mladšího dorostu nezůstala po posledním zápase stejná. Na levýho obránce se vrátil uzdravený Tomáš Pecha, chyběl však Filip Leiš na jeho místě zaskočil Tomáš Kovářík.

Prvních deset minut jsme vyvinuli na obranu soupeře tlak a výsledkem toho byly střely a následné rohové kopy. Po jednom takovém jsme šli v 10. minutě do vedení, když centr Martina Volfa využil Vojta Vejvar - 1:0. Náskok pak mohl zvýšit Volf, který se dostal k odražené střele, ale mířil o kousek vedle. Pak jsme nechali hrát více soupeře a v 18. minutě bylo vyrovnáno. Jeden z hráčů Lokády totiž dokázal odcentrovat a k míči se dostal úplně volný hráč ve vápně, který se trefil přesně ke vzdálenější tyči - 1:1. Posledních patnáct minut první půle jsme byli aktivnější a šli jsme po vedoucím gólu. Největší šanci však spálil Vejvar, jehož lob dokázal brankař hostí chytit. Z následnýho náporu jsme už gól dát nedokázali a tak skončil první poločas 1:1.

Druhých 40 minut byl obraz hry stejný, jako na konci první půle. Jenže naše šance zůstávaly nevyužity. Nejprve nám mohl vrátit vedení Michal Rachač, ale mířil vedle, stejně jako po něm Kuna. V 55. minutě byl závar před bránou hostí, ve kterém se dokázal nejlépe zorientovat Vejvar a hlavou nám vrátil vedení - 2:1. Kopali jsme hodně rohů a po jednom takovém jsme se už už radoval Kuna, ale jeho hlavičku stačil brankař Lokády vytáhnout. Uklidňující branka tak přišla až nějaké tři minuty před koncem. Vejvar byl totiž ve vápně faulován, kopala se penalta, kterou s přehledem proměnil Kuna - 3:1. Závěr zápasu pak byl hodně vyhrocený, ale k tomu se vyjadřovat nebudu. Důležité je, že bereme tři body a příští kolo v Jindřichově Hradci budeme hrát o první místo.

Sestava: Vosejpka - Pecha, Vajo, Matušek - Štrunc, Kovářík, Rachač, Kuna, Volf - Klíma, Vejvar.
Střídali: Dimitrov, Čermák, Minář.

Góly: 2× Vejvar, Kuna.