REPORT: Ve Strakonicích uspěl jen starší dorost

22.03. K dalšímu zápasu jsme zajížděli na půdu Strakonic, kde na starší dorostence čekal první tým tabulky. Ovšem stejně jako minulý víkend proti SKP, tak s tímto úkolem si dokázali poradit a vyhráli 1:0. Mladší dorost měl poté dobře rozehraný zápas, o dvougólový náskok však přišel a v penaltách neuspěl.

Junior Strakonice - Čtyři Dvory 0:1

Naše sestava oproti utkání proti SKP se změnila akorát v tom, že se do brány postavil Roman Vosejpka. Na krásném trávníku ve Strakonicích nás domácí nejdříve zatlačili, ale už v 5. minutě jsme měli velkou gólovku, když Tomáš Vajo našel přihrávkou na vápně Zdeňka Kunu, ten však se svým lobem neuspěl. Strakonice hrozily hlavně ze standartních situací, kterých bylo více než dost, ale žádná větší šance se jim nenaskytla. Hrál se vyrovnaný fotbal a příležitostí na ani jedné straně moc nebylo. V závěru poločasu ukázal ještě dvakrát svou rychlost Dominik Martínek, ale jeho následné střely kryl domácí brankař. Poločas tak byl bezgólový.

Do druhé půle jsme vstoupili ne moc dobře, když strakoničtí měli míč více na kopačkách, hrálo se skoro furt na naší půlce a hrozili opět hlavně ze standartek, se kterými jsme si však dokázali poradit. Přišla tak 63. minuta, a za naším nákopem se vydal Lukáš Weiss, který své sólo ve vápně domácích zakončil do poloprázdné brány přesně - 0:1. Od té doby se tlak Strakonic zvyšoval a byly i blízko vyrovnání, když trefily tyč. I přes stálý nápor to však byla jejich jediná větší šance zápasu a došli jsme si tak pro vítězství 1:0.

Sestava: Vosejpka - Kovářík, Švec, Mentlík, Vajo - Sedlic, Slepička, Kuna, Rachač - Weiss (82' Tomeček), Martínek (87' Zeman).
Připraveni: Souhrada, Vejvar, Volf.

Gól: 63' Weiss

Junior Strakonice - Čtyři Dvory 4:3np

V utkání nám chyběli tři hráči ze základní sestavy, do brány šel Kuba Souhrada a na trávníky se vrátil po dlouhodobém zranění i Tomáš Pecha. Zápas proti týmu, který je ve středu tabulky jsme chtěli vyhrát a začalo se nám to dařit, když v 15. minutě přihrávku Vojty Vejvara dokázal proměnit Denis Klíma - 0:1. Domácí se za první půli nedostali k ničemu vážnějšímu a my jsme ještě některé své šance neproměnili. Do kabin jsme tak šli s jednogólovým náskokem.

Ve druhém poločase se podařilo soupeři vyrovnat, když zaváhání obrany dokázal využít útočící hráč - 1:1. Tento stav však nevydržel dlouho, po rychlém protiútoku a přihrávce od Zdeňka Kuny se prosadil sám před brankařem Martin Volf - 1:2. A bylo pro nás ještě veseleji. Klíma dobře zatáhl míč do vápna, kde přihrávkou našel Pechu, který také zamířil přesně - 1:3. Zbývalo nějakých 15 minut do konce, ale náskok jsme dokázat neudrželi. Nejdřív se nám nepodařilo odkopnout na půlce míč, domácí útočník šel sám na bránu a prostřelil Souhradu - 2:3. Pět minut před koncem pak přišlo vyrovnání, když se domácí trefili z přímého kopu - 3:3. Poslední slovo jsme však mohli mít my, ale Dimitrov v šanci neuspěl a šlo se tak do penalt, na které jsme prohráli. Z utkání tak bereme pouze bod.

Sestava: Souhrada - Kovářík, Kuna, Matušek - Volf, Leiš, Rachač, Vejvar, Dimitrov - Čermák, Klíma.
Střídali: Vosejpka, Pecha.

Góly: Klíma, Volf, Pecha

Penaltu proměnili: Vojta Vejvar, Martin Volf, neproměnili: Zdeněk Kuna, Filip Leiš, Martin Matušek.