REPORT: Remíza s Roudným

08.03. Poslední zápas na borovanské úmělce byl pro nás poslední přátelák před startem jarní části a čekal na nas tým Roudného. V prvním poločase jsme šli sice do vedení, soupeř však v tom druhém vyrovnal. Na penalty jsme byli úspěšnější my.

Z obvyklého kádru staršího dorostu chyběli Michal Rachač, Tomáš Pecha a Tomáš Kovařík. První minuty utkání jsme byli aktivnějším týmem a měli i pár střel, ty však byly nepřesné. Jako první se do příležitosti dostal soupeř, ale útočník Roudného mířil vedle. Ujmula se až tak šance Dominika Martínka, kterého do sprinterského souboje s obráncem vyslal Lukáš Weiss a prvně jmenovaný si poradil jak s dotírajícím bekem, tak i vyběhnutivším brankařem - 1:0. Poté jsme nechali hrát více Roudné a hlavně díky standartním situacím se dostali do zajímavých příležitostí. Skóre mohlo být srovnané už v prvním poločase, kdy chyboval v rozehrávce Honza Švec, situaci ale stihl ještě před vápnem zastavit faulem. Po prvním poločase jsme tak vedli 1:0.

Úvod druhé půle lépe zachytilo Roudné, které bylo aktivnější a více běhalo. Mělo pár dobrých střel, které však pochytal Roman Vosejpka. Po úvodním tlaku soupeře jsme měli šance i my. Tu stoprocentní nejdříve zahodil Martínek, který sám před golmanem zakončit nedokázal. Po rohu Vítka Slepičky pak pálil Zdeněk Kuna, ale orazítkoval obě tyče, z dorážky pak Martínek trefil břevno. Slovo si tak vzalo Roudné, když po našem nedůrazném odkopu zamířil přesně ke vzdálenější tyči jeden z útočících hráčů - 1:1. Soupeř nás pak opět trochu zatlačil a mohl se ujmout vedení. Ale jeho šance zůstaly nevyužity, stejně tak jako ty naše ze závěru zápasu. Utkání tak skončilo za stavu 1:1 a šlo se do penalt, ve kterých jsme byli úspěšnější a vyhráli na ně 6:5.

Sestava: Vosejpka - Volf, Švec, Mentlík, Vajo - Sedlic, Kuna, Slepička, Tomeček - Weiss, Martínek.
Střídali: Vejvar, Zeman.

Gól: Martínek

Penaltu proměnili: Vítek Slepička, Marek Sedlic, Zdeněk Kuna, Dominik Martínek, Lukáš Weiss a Honza Švec.