REPORT: První porážka staršího dorostu

01.09. V Chotovinách jsme odehráli zápasy proti Táborsku "B". Starší dorost po špatném výkonu prohrál 1:3. Mladší dorostenci díky čtyřem gólům ve druhém poločase nakonec vyhráli přesvědčivě 4:1.

Táborsko "B" - Čtyři Dvory 3:1

Zápas se pro starší dorost nevyvíjel vůbec dobře už od samého začátku. Ve 2.minutě totiž fauloval Honza Švec ve vápně útočníka domácích a rozhodčí nařídil penaltu, ze který se domácí hráč nemýlili - 1:0. Hráli jsme fotbal bez pohybu se spoustu nepřesností a bránu soupeře jsme neohrozili za první poločas pořádně ani jednou. Táborsko tak dalo druhý uklidňující branku ještě do poločasu - 2:0. A mohlo být pro nás ještě hůř, kdyby domácí využili ještě více šancí v góly.

Ve druhé půli se scénář opakoval a soupeř tak v 54.minutě zaúřadoval potřetí - 3:0. Poté se hra začala více vyrovnávat a v 81.minutě si dal domácí hráč vlastní gól - 3:1. Táborsko pak mohlo konečné skóre ještě navyšit, ale dvakrát trefilo tyč. Utkání tak skončilo výsledkem 3:1.

Sestava: Vosejpka - Vajo, Švec, Mentlík, Nachtigal - Weiss, Slepička, Kuna (82' Vejvar), Sedlic (75' Pecha) - Rachač (88' Volf), Tomeček.

Gól: 81' vlastní

Táborsko "B" - Čtyři Dvory 1:4

Mladší dorostenci také nezačali utkání dobře a po zmatcích v obraně uklízel míč na přední tyč jeden z domácích hráčů - 1:0. I přes sebevětší tlak se nám však nepodařilo do poločasu vyrovnat, když největší šance spálili Dominik Kořínek, Vojta Vejvar a brankař domácích vychytal i hlavičku Petra Štrunce.

Druhý poločas už však byl co se týče proměňování šancí jiný. Už ve 42.minutě totiž vyrovnal přesnou ranou k tyči z 25 metrů Zdeněk Kuna a o osm minut později jsme už vedli, když Kořínka do šance vybídl Tomáš Vajo a prvně jmenovaný se nemýlil - 1:2. Třetí a zároveň uklidňující gól přišel hned po rozehrání. Kuna přesným pasem přes půl hřiště viděl rozběhnutého Štrunce a ten zamířil na zadní tyč - 1:3. Čtvrtý a poslední gól dal Vojta Vejvar. Utkání tak skončilo výsledkem 1:4.

Sestava: Souhrada (72' Nováček) - Matušek, Vajo, Pecha - Dimitrov, Rachač, Kořínek, Štrunc - Vejvar, Kuna, Volf.
Střídali: Čermák, Vosejpka.

Góly: Kuna, Kořínek, Štrunc, Vejvar.