REPORT: První domácí zápas přinesl další body

24.08. Starší dorost si proti těžkému soupeři připsal další dva body za remízu 2:2 a vyhrané penalty. Mladší dorostenci sice prohrávali, ale nakonec dokráčeli k vysokému vítězství 5:1.

Čtyři Dvory - Junior Strakonice 2:2 (5:4np)

Oproti zápasu na SKP jsme museli udělat dvě změny. Zraněného kapitána Patrika Sobolíka nahradil v bráně Roman Vosejpka a Dominika Martínka zastoupil Tomáš Vajo.

Strakonice byly po celý první poločas lepším týmem a dostávaly se i do šancí. Naopak my jsme hráli trochu zbrkle a chyběly přesnější přihrávky. Ve 23.minutě jsme tak inkasovali. Vítek Slepička fauloval před vápnem hostujícího hráče a z nařízeného přímého kopu se mohl soupeř radovat - 0:1. Další šance už soupeř nevyužil a do kabiny jsme si tak nesli jednogólové manko.

Ve druhé půli se naše hra více zorganizovala, ale i tak soupeř vstřelil druhý gól, když v 58.minutě se po levé straně dostal sám před brankaře útočník hostů a přesně zakončil - 0:2. Po této brance jsme však byli lepší a mohli jsme vyrovnat, ovšem v několika šancí neuspěl Kuba Tomeček. Až v 75.minutě kopal Zdeněk Kuna rohový kop a hlavou se prosadil David Mentlík - 1:2. Kontaktní gól nám velmi pomohl a najednou nás bylo celé hřiště, zatlačili jsme soupeře na jeho půlku a výsledkem toho byla vyrovnávací branka, kterou po pěkné akci dal v 87.minutě Vítek Slepička - 2:2.

Strakonice v závěru utkání měly tlak, ale gól už vstřelit nedokázaly a šlo se tak opět do pokutových kopů. Naši střelci se ani jednou nemýlili a Vosejpka jednu penaltu chytil, takže po výhře 5:4 na penalty jsme si připsali další dva body.

Sestava: Vosejpka - Nachtigal, Švec, Mentlík, Vajo - Sedlic, Slepička, Kuna, Weiss (70' Pecha) - Tomeček (85' Vejvar), Rachač.

Góly: 75' Mentlík, 87' Slepička.

Penaltu proměnili: Vítek Slepička, Honza Švec, Marek Sedlic, Zdeněk Kuna a Michal Rachač.

Čtyři Dvory - Junior Strakonice 5:1

Proti mladším dorostencům stál méně kvalitní soupeř, který však překvapil prvním gólem, ale poté jsme se trefovali už jenom my.

V prvních šancích jsme nedokázali prostřelit brankaře hostí a tak přišel trest v podobě gólu - 0:1. Ještě do poločasu se nám však podařilo zápas otočit. Nejdříve rozhodčí odpískal po faulu na Denise Klímu penaltu, kterou s přehledem proměnil Zdeněk Kuna a o pár minut později se prosadil i z přímého kopu za vápnem. Do kabin jsme tak šli za vedení 2:1.

Ve druhé půli se naše hra zpřesnila, ale i tak nás několikrát musel v bráně podržet Roman Vosejpka. Třetí gól dal po důrazu před brankařem Martin Volf a konečně skóre 5:1 stanovily dvě branky z kopačky Vojty Vejvara.

Mladší dorostenci si tak i po nepříliš přesvědčivém výkonu došli pro jednoznačné vítězství 5:1.

Sestava: Vosejpka (65' Nováček) - Pecha, Vajo, Matušek - Štrunc, Leiš, Rachač, Dimitrov - Klíma, Volf, Vejvar.
Střídali: Kuna, Nečekal, Mareš, Volman.

Góly: 2× Kuna, 2× Vejvar, Volf.