REPORT: Povinná vítězství v Blatné

24.05. Starší dorostenci si připsali třetí výhru v řadě, porazili totiž předposlední tým Krajského přeboru 6:0, když se hattrickem po přestávce blýsknul Dominik Martínek. Mladší dorost pak i přes špatnou první půli, která skončila bez branek, dokráčel k povinnému vítězství 4:0.

Blatná - Čtyři Dvory 0:6

Sestava se tentokrát obešla bez Tomáše Kováříka, který zůstal doma ve Vacově, na jeho místě levého obránce tak musel zaskočit Michal Rachač. Do útoku se pak od prvních minut postavil navrátilec Lukáš Weiss.

První poločas jsme začali vlažně, bylo to spíše bez pohybu, ale i tak jsme se v 16. minutě ujali vedení. Po invidividuální akci se prosadil Vítek Slepička - 0:1. Do dvoubrankového vedení jsme mohli jít chvíli poté, když Martínek s Weissem šli sami na brankaře, prvně jmenovaný se rozhodl ještě ve vápně přihrávat, ale nahrávka nebyla přesná a tak tato tutová šance gólem neskončila. Soupeř si za celou půli nevytvořil jedinou větší příležitost, ale trápili jsme se také my. I tak jsme se dočkali ještě před přestávkou druhého gólu. Špatnou rozehrávku obránců Blatné totiž vystihl Kuba Tomeček a s trochou štěstí prostřelil brankaře - 0:2. V závěru první půle pak pálil do tyče ještě Martínek.

Ve druhých 45 minutách jsme si vytvořili ještě více šancí a třikrát se prosadil Martínek. Poprvé když šel sám na brankaře a propasíroval míč do brány - 0:3. Posléze se trefil ještě jednou, ale pak své příležitosti opět trestuhodně nedal. Mohl se ovšem radovat z hattricku a my z páté branky v zápase, když mu míč před poloprázdnou bránu přichystal Zdeněk Kuna a tentokráte se Martínek nemýlil - 0:5. Konečné skóre pak uzavřel přesnou střelou střídající Martin Volf - 0:6.

Sestava: Vosejpka - Rachač, Švec (71' Volf), Mentlík, Vajo - Sedlic (80' Pecha), Slepička, Kuna, Tomeček - Martínek, Weiss (63' Zeman).

Góly: 3× Martínek, Slepička, Tomeček, Volf.

Blatná - Čtyři Dvory 0:4

Mladší dorostenci nastoupili proti celku, který je také na předposlední příčce a v podzimním domácím zápase mu dokázali nastřílet 22 gólů. Nyní to však byl úplně jiný soupeř a hlavně naše hra vůbec neodpovídala tomu, že jsme v tabulce první. Hlavně v prvním poločase jsme se nedokázali dostat do žádné gólovky, naopak Roman Vosejpka musel v bráně jednou vytáhnout skvělý zákrok, když zasáhl proti střele zblízka.

O přestávce jsme si něco řekli a začali jsme to plnit od prvních minut druhé půle. Více jsme běhali a v 50. minutě jsme dali první gól, respektive si ho dal po stříleném centru Zdeňka Kuny domácí hráč sám - 0:1. To nás jakoby uklidnilo a dokázali jsme proměnit i další šance. Druhou branku totiž o nějakých 10 minut později přidal po dobrém náběhu a přesném zakončení Martin Volf - 0:2. Definitivní pojistka pak přišla po zpětné přihrávce Vojty Vejvara na Petra Štrunce a vedli jsme o tři góly. Tečku za dnešním utkáním pak udělal Filip Leiš, který se trefil po střele z dálky - 0:4. Výkon v prvním poločase byl od nás strašný, ale po přestávce jsme zabrali a nakonec udolali soupeře.

Sestava: Vosejpka - Pecha, Vajo, Matušek - Štrunc, Leiš, Rachač, Kuna, Volf - Vejvar, Klíma.
Střídali: Čermák, Dimitrov.

Góly: vlastní, Volf, Štrunc, Leiš.