REPORT: Poslední zápasy sezóny nám vyšly

15.06. K poslednímu utkání k nám na El Sídlisko přijely Prachatice. Starší dorost se rozloučil se sezónou vysokou výhrou 6:0. Mladší dorostenci pak hráli o titul a kdyby zvítězili, tak jsou jasnými mistry. To se jim také povedlo a po vítězství 6:1 tak slaví první místo v Krajském přeboru.

Čtyři Dvory - Prachatice 6:0

Zápas jsme začali trochu ležerně a šance byly vidět na obou stranách, ty naše spálil po střelách vedle Vítek Slepička. No nakonec jsme první gól dali někdy v 17. minutě, když po pěkné akci přesně zakončil David Mentlík - 1:0. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat a prosadil se Michal Rachač, který dorážel míč do sítě po střele Dominika Martínka - 2:0. Měli jsme i několik šancí na to dát další góly, ale poločas skončil výsledkem 2:0.

Hned v úvodu druhého dějství jsme dali třetí gól, dal si ho vlastně po centru Martínka obránce hostí - 3:0. Prachatice se už do ničeho nedostávaly a my si hráli v klidu. Hlavou na 4:0 pak dával Kuna a po něm se trefil ještě střelou z vápna Lukáš Weiss - 5:0. Několik šancí na gól měl i Slepička, ale pro něj byla brána zakletá a jednou orazítkoval i břevno. No a na konečných 6:0 pak dával brankař Patrik Sobolík, který šel na poslední minuty zápasu do hry a dal si svou první branku z penalty, kterou s přehledem proměnil.

Starší dorostenci tak po minulé sezóně, kdy se do posledního kola zachraňovali, dosáhli v letošním ročníku Krajského přeboru na krásnou druhou příčku, když v posledním kole předstihli SKP a před nimi tak zůstal na prvním místě akorát Český Krumlov. I stříbrná medaile je však hodně velký úspěch.

Sestava: Sobolík (Vosejpka) - Kovářík (Volf), Švec, Mentlík, Vajo (Pecha) - Sedlic (Sobolík), Slepička, Kuna (Weiss), Tomeček - Rachač (Zeman), Martínek.
Připraven: Vejvar.

Góly: Mentlík, Rachač, Kuna, Weiss, Sobolík, vlastní.

Čtyři Dvory - Prachatice 6:1

Mladší dorostenci měli jasný úkol - vyhrát a zajistit si tak titul. Úvod zápasu nebyl jednoduchý, hosté dobře kombinovali a my se bránili. V 11. minutě jsme se však už poprvé radovali, když Zdeněk Kuna našel svým centrem hlavu Vojty Vejvara a ten se nemýlil - 1:0. Ještě veseleji nám bylo o pár minut později. Vejvar se nyní proměnil v roli nahrávajícího, vyslal do úniku Dominika Kořínka a ten sám před brankařem zamířil přesně - 2:0. Myslím, že jsme v téhle fázi hry hráli velmi dobře a tak třetí branka na sebe nenechala dlouho čekat, prosadil se nejlepší střelec Kuna, který se pak trefil do poločasu ještě jednou z přímého kopu. Do kabin se tak šlo za stavu 4:0 a už se pomalu otevírali šampáňa.

Druhá půle už od nás nebyla taková, jako ta první. Špatně jsme kombinovali, moc se nám nechtělo bránit a často jsme zbytečně tahali míč. Hosté dokázali dát gól, když proměnili samostatný nájezd na Romana Vosejpku - 4:1. Vedení o čtyři góly nám pak však vrátil Tomáš Vajo, který dorážel do brány hlavičku Kuny - 5:1. Poslední šestou branku pak přidal v závěru ještě Kuna, který tak zkompletoval další hattrick a mohlo se začít slavit.

Mladší dorostenci tedy dokázali vyhrát v sezóně 2013/14 Krajský přebor, když v celém letošním ročníku prohráli jediné utkání. Naopak vyhráli důležité zápasy nad druhým SKP a třetím Jindřichovým Hradcem. Spanilou jízdu za titulem pak podtrhlo posledních šest zápasů, ve kterých jsme inkasovali pouze jednu branku a všechny dokázali vyhrát.

Sestava: Vosejpka - Pecha, Vajo, Matušek - Kovářík, Leiš, Rachač, Kořínek, Volf - Kuna, Vejvar.
Střídali: Klíma, Štrunc, Čermák, Dimitrov a náhradní brankař Souhrada.

Góly: 3× Kuna, Vejvar, Kořínek, Vajo.