REPORT: Poloviční úspěch v Milevsku

06.04. Zápas dvou rozdílných poločasů odehráli starší dorostenci. V tom prvním tahali za kratší konec, ve druhém už byli minimálně vyrovnaným soupeřem, ale to na body nestačilo. Mladšímu dorostu pak trvalo chvilku déle, než dal první gól, ale nakonec se mohl radovat z vysoké výhry 5:1.

Milevsko - Čtyři Dvory 2:1

Do utkání nastoupila kompletní úspěšná sestava z minulých střetnutí a do brány se postavil Patrik Sobolík. Ten měl hodně práce, když jsme v prvním poločase nehráli vůbec dobře, pořádně jsme si nepřihráli a na půlku soupeře jsme se pořádně ani nepodívali. Soupeř své šance buď zahazoval, nebo jsme je dokázali uhasit za cenu nějakého odkopu. Ještě v první půli se však dostal do zaslouženého vedení, když Tomáš Vajo ve 35. minutě fauloval ve vápně, kopala se penalta, kterou protihráč bezpečně proměnil - 1:0. S tímto výsledkem se šlo i do kabin.

Do druhého poločasu jsme nastoupili mnohem lépe a soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu. Ten odolával do 62. minuty, pak kapituloval, když se prosadil z bezprostřední blízkosti Dominik Martínek - 1:1. Mohlo být pro nás i veseleji, když chvíli na to špatně rozehrál brankař domácích, ale Martínkovu následnou střelu dokázal vychytat. I Milevsko mělo své šance a do vedení se dostalo po naší hloupé ztrátě na půlce hřiště, přišla jedna přihrávka dopředu a bylo to 2:1. Zbývalo nám nějakých 20 minut na to, abychom alespoň srovnali, ale z následujícího náporu už žádná větší šance pro nás nepřišla a tak jsme utrpěli první jarní porážku.

Sestava: Sobolík - Kovářík, Švec, Mentlík, Vajo - Sedlic (78' Tomeček), Slepička, Kuna, Rachač - Martínek, Weiss.
Připraveni: Vosejpka, Zeman, Vejvar, Volf.

Gól: 62' Martínek

Milevsko - Čtyři Dvory 1:5

Mladší dorostenci nastoupili proti týmu ze středu tabulky, se kterým však na podzim jedinkrát prohráli. Dnes ale nedopustili žádné překvapení a od začátku, který byl z naší strany trochu vlažnější, šli po vítězství. To se začalo rodit, když Vojta Vejvar využil centr od Martina Volfa - 0:1. Uklidňující branku pak přidal opět Vejvar a poté se začal více do hry dostávat i soupeř. Měl i pár střel, se kterými si však poradil Roman Vosejpka. Poločasové skóre 0:3 pak určil z proměněné penalty Zdeněk Kuna.

Druhý poločas se odehrával ve stejném tempu i duchu, jako ten první. Drželi jsme míč více na kopačkách, ale postupem času přicházeli i hloupé ztráty. Pak však přišel náš gól, který opět vstřelil Vejvar - 0:4. Do šancí se začal poté dostávat i soupeř a to hlavně kvůli nepřesnosti v rozehrávce. V bráně si však se vším dokázal poradit Vosejpka. I ten ale nakonec dostal gól, když ho útočící hráč domácích překonal po samostatném úniku. Ke konci utkání bylo aktivnější Milevsko, ale druhou branku už přidat nedokázalo. Naopak na 5:1 pro nás dával svou čtvrtou brankou v zápase Vejvar.

Sestava: Vosejpka - Pecha, Vajo, Matušek - Kovářík, Leiš, Rachač, Kuna, Volf - Klíma, Vejvar.
Střídali: Štrunc, Čermák, Dimitrov.

Góly: 4× Vejvar, Kuna z pen.