REPORT: Pohodlná vítězství na Hluboké

10.05. Starší dorost si po domácí prohře 0:1 proti Českému Krumlovu spravil chuť, když porazil na krásném hlubockém trávníku domácí tým 4:0. Mladší dorostenci pak navázali na výhry nad těžkými soupeři a proti Hluboké si zastříleli, když vyhráli 6:0.

Hluboká nad Vltavou - Čtyři Dvory 0:4

Na utkání stále nebyla připravena dvojice Vítek Slepička - Lukáš Weiss. Začali jsme tedy ve stejné sestavě jako v minulém zápase. Hluboká je podle výsledků jedním z nejhorších týmů Krajského přeboru a už od prvních minut jsme ukazovali naši sílu. Dobře jsme kombinovali a tím se dostávali i do šancí. Jako první se ujala ta Michala Rachače, který byl sám před brankařem, tomu udělal kličku a zavěsil do prázdné brány - 0:1. I nadále jsme na soupeře vyvíjeli velký tlak a díky přesné kombinaci jsme se dostali i do dalších příležitostí. Chyběla tomu lepší finální přihrávka nebo zakončení. I tak druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat, když Dominik Martínek ocentroval a hlavou se na zadní tyči prosadil Zdeněk Kuna - 0:2. Zhruba od 25. minuty jsme přestali běhat a díky nepřesným přihrávkám se dostala Hluboká k našemu vápnu. Jedinou šanci však měla, když Roman Vosejpka svým odkopem trefil jednoho z útočících hráčů, ale ten z úhlu nedokázal trefit prázdnou bránu. Do poločasu jsme vedli 3:0, když Kuba Tomeček vybojoval míč pro Martínka a ten dával gól do prázdné brány.

Ve druhém poločase jsme hru kontrovali, někdy až moc a tak šance na jedné či druhé straně nepřicházely. I tak jsme dali další gól, když Kuna svým pasem vybídl Martínka a ten dokázal samostatný nájezd na brankaře přetavit ve čtvrtý gól - 0:4. To bylo asi tak z celého utkání všechno a připsali jsme si tak povinnou výhru, díky které zůstáváme v popředí tabulky.

Sestava: Vosejpka - Kovářík, Švec (70' Vejvar), Mentlík, Vajo - Sedlic, Kuna, Rachač, Volf (60' Zeman) - Tomeček, Martínek.
Připraven: Pecha.

Góly: 5' Rachač, 15' Kuna, 44' a 56' Martínek.

Hluboká nad Vltavou - Čtyři Dvory 0:6

Do základní sestavy se při neúčasti Dominika Kořínka opět dostal Petr Štrunc. Kvůli nemoci pak chyběl Denis Klíma. Stejně jako u staršího dorostu, tak i mladší dorostenci brzo vstřelili gól. Po rohovém kopu Martina Volfa se k odraženému míči na malém vápně dostal Tomáš Vajo a prostřelil brankaře domácích poprvé - 0:1. Pak jsme měli několik šancí na to, dát další branky, ale v koncovce selhal dvakrát Petr Štrunc. Druhý gól tak musel dát až Martin Matušek, který si naběhl do vápna, kam mu míč na nohu přihrál Štrunc a prvně jmenovaný pěknou bombou na přední tyč dával na 2:0 pro nás. Skóre mohlo být ještě vyšší, ale tentokrát před brankařem soupeře neuspěl nejprve Tomáš Kovářík a poté ani Zdeněk Kuna. Ten se však svého gólu nakonec dočkal ještě do poločasu, když se dostal po rohu k odraženému míči a zavěsil - 0:3.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme dát více gólů a to se nám začalo dařit, když se prosadil palič první půle Štrunc - 0:4. I nadále jsme si vytvářeli spoustu příležitostí, ale nedokázali jsme je proměňovat. Do konce zápasu jsme dali ještě dva góly, když se trefili Kuna a po něm i David Čermák - 0:6. Domácí měli v zápase jednu příležitost, rohový kop našel totiž jednoho z hráčů, který dokázal překonat Romana Vosejpku, ale na čáře míč vykopával Matušek, dorážka pak skončila na tyči. Mladší dorostenci tak vyhráli další zápas a jsou stále první.

Sestava: Vosejpka - Pecha, Vajo, Matušek - Kovářík, Leiš, Rachač, Volf, Štrunc - Kuna, Vejvar.
Střídali: Čermák, Dimitrov, Minář.

Góly: 2× Kuna, Vajo, Matušek, Štrunc, Čermák.