REPORT: Plný počet bodů nad SKP "B"

16.03. Hned na úvod jarní části sezóny jsme se na hřišti v Bavorovicích utkali v derby proti béčku SKP. Starší dorostenci dokázali otočit vývoj utkání a zvítězili 3:1, stejným výsledkem pak skončil i zápas mladšího dorostu a proti prvním týmům tabulky tak bereme všech šest bodů.

Čtyři Dvory - SKP ČB "B" 3:1

Až na Tomáše Pechu byli k dispozici všichni hráči, včetně brankaře Patrika Sobolíka, který se tak od prvních minut postavil do brány. A rozhodně se nenudil. I když se hrálo v prvních minutách zápasu vyrovnaně, bylo to SKP, které mělo velké šance. V bráně nás však podržel Sobolík. Ve 20. minutě však přišla přihrávka do našeho vápna a tvrdá střela jednoho z útočicích hráčů - 0:1. Netrvalo dlouho a už to mohlo být o dvě branky, ale opět skvěle zasáhl Sobolík. Ve 25. minutě přišlo vyrovnání. K odraženému míči na hranici vápna se dostal Marek Sedlic, který s výraznou tečí jednoho z obránců hostí, dokázal pokořit brankaře - 1:1. Od té chvíle jsme byli už lepším týmem a nepouštěli jsme soupeře do žádných větších příležitostí. Naopak my jsme zahrozili, když Vítek Slepička vystihl rozehrávku stopera, ale nedokázal už lépe vystřelit. Následoval rohový kop z jeho kopačky, který byl gólový, když hlavičkou otočil skóre Tomáš Vajo - 2:1. Po této brance ihned skončila první půle.

Ve druhém poločase jsme kontrolovali výsledek, měli jsme míč častěji na kopačkách a SKP dokonce začalo více nakopávat dlouhé balóny než my. S těmi si však naše obrana bez větších problémů dokázala poradit. Soupeř se tedy ve druhých 45 minutách do žádné větší šance nedostal a v 65. minutě přišel pojisťující třetí gól. Dominik Martínek ve středu hřiště našel pěkně svou přihrávkou mezi stopery rozběhnutého Slepičku a ten se sám před brankařem nemýlil - 3:1. SKP začalo být postupem času stále více a více nervóznější a žádný větší tlak z jejich strany už nepřišel. Nad prvním týmem tabulky jsme tak dokázali vyhrát 3:1.

Sestava: Sobolík - Kovařík, Švec, Mentlík, Vajo - Sedlic, Slepička, Kuna, Rachač - Weiss (88' Zeman), Martínek (80' Tomeček).
Připraveni: Vosejpka, Volf, Vejvar.

Góly: 25' Sedlic, 45' Vajo, 65' Slepička

Stejně jako u staršího dorostu, tak i mladší dorostenci byli až na Tomáše Pechu kompletní. V úvodu utkání se hrál vyrovnaný zápas s žádnou šancí na jedné či druhé straně. Pak však přišel přímý kop za vápnem a to je parketa pro Zdeňka Kunu, který se ani tentokráte nemýlil a šli jsme do vedení - 1:0. Nemuselo zůstat jenom u jedné branky, protože v několika dobrých šancí byl dobře hrající Vojta Vejvar, ale toho pokaždé vychytal brankař hostí. Když se ani po svém krásném sólu, kdy obehrál tři protihráče, neprosadil Michal Rachač, šli jsme do kabiny s jednogólovým náskokem.

Ještě veseleji bylo hned ze začátku druhého poločasu. Kuna opět zahrával přímý kop a jeho tvrdou ránu ještě tečoval před brankařem Vejvar a vedli jsme o dvě branky - 2:0. SKP pak bylo nervózní a i když začali mít více ze hry, do žádné větší šance se dostat nedokázali. Znovu jsme tak udeřili my. Dominik Kořínek si ve vápně narazil s Petrem Štruncem a prvně jmenovaný pak nakonec protlačil míč do brány - 3:0. Nějakých 20 minut před koncem jsme už tedy měli komfortní náskok a hostům se podařilo jenom snížit na 3:1. I mladší dorost tak po velmi dobrém výkonu porazil první tým tabulky.

Sestava: Vosejpka - Kovařík, Vajo, Matušek - Volf, Leiš, Kořínek, Kuna, Rachač - Klíma, Vejvar.
Střídali: Čermák, Dimitrov, Nečekal.

Góly: Kuna, Vejvar, Kořínek.