REPORT: Neplachov 2:1 Čtyři Dvory

10.08. Jakousi generálkou pro starší dorost před prvním mistrákem na SKP byl zápas na půdě Neplachova, kde jsme hráli proti mužům.

Na utkání nám chyběli čtyři starší dorostenci, museli tak hrát mladší, kteří už měli zápas v nohách z rána, plus Petr Váňa a Marek Bezděka, kteří jsou ročník 1994.

Už před samotným zápasem jsme věděli, že to bude hodně bojovné a to se potvrdilo. Měli jsme o trochu větší převahu na míči. Soupeř hrozil z rychlých brejků. První šance jsme měli my, když prošel podél lajny dvakrát Marek Sedlic, ale ani jednou nezvolil ve vápně to správné řešení. Soupeř zahrozil po dvou střelách, jedna z nich lízla břevno. Další naši příležitost pak spálil Michal Rachač, který nedokázal uklidit míč do poloodkryté branky. Poločas tak skončil výsledkem 0:0.

Druhá půle byla od nás skoro stejná jako ta první, když jsme měli mnoho přihrávek na své polovině hřiště, ale nedokázali jsme se dostat mockrát k bráně soupeře. Ovšem jednou prošel pěkně středem Vítek Slepička, ale jeho střela skončila pouze na břevně. Neplachov poté z protiútoku vytěžil gól - 1:0. A byl to soupeř, který se poté dokázal dostat více do šancí, za zmíňku stojí střela do tyče po zpětné přihrávce.

Dokázali jsme však vyrovnat, když si Slepička dokázal odstavit protihráče ve vápně a propasíroval míč za záda domácícho brankaře - 1:1. Tímto výsledkem by utkání asi i skončilo, kdyby však neudělal Tomáš Pecha chybu v rozehrávce a soupeř trestal podruhé - 2:1.

Sestava: Sobolík (45' Vosejpka) - Bezděka, Vajo, Mentlík, Pecha - Rachač, Slepička, Sedlic - Váňa, Kuna, Tomeček.
Střídali: Vejvar, Zeman, Švec, druhý poločas i brankař Sobolík.

Gól: Slepička