REPORT: Na Slavii stoprocentní

12.04. Starší dorost dal zapomenout na porážku v Milevsku a v derby proti poslední Slavii bere tři body za vítězství 3:1. Výhra se však nerodila lehce, když jsme museli skóre otáčet. Mladší dorostenci poté položili základ na výhru již v prvním poločase a nakonec vyhráli 4:1.

Slavia ČB - Čtyři Dvory 1:3

Poprvé na jaře jsme museli točit sestavou, když Lukáš Weiss nebyl stoprocentně připraven, zůstal tak jen na lavičce a od úvodních minut dostal prostor v útoku Kuba Tomeček. Do brány se pak opět postavil Roman Vosejpka.

Úvod utkání byl spíše vyrovnaný a více bojovný, než kombinační. Možná jsme měli trochu větší převahu, chyběla tomu od nás však nějaká přesnější finální přihrávka. Domácí se snažili hledat svými dlouhými nákopy své tři útočníky a do vedení se dostali ve 37. minutě. Po rohovém kopu jsme nedokázali přerušit hru a jeden z útočníků šel od půlky sám na bránu, tuhle situaci pak i gólově zakončil - 1:0. Odpověď však přišla hned záhy. Záhravali jsme další roh a odražený míč uklidil pěkně do sítě Marek Sedlic - 1:1. Další příležitosti už do poločasu k vidění nebyly.

Ve druhé půli jsme chtěli zvrátit skóre zápasu na svou stranu. Šanci po rohu Vítka Slepičky měl Tomáš Vajo, ale bránu přestřelil. Nejspíš zlomový moment se udál okolo 60. minuty. Domácí útočník byl totiž sám před brankařem Romanem Vosejpkou, ten však tuto jasnou gólovou šanci chytil. Přišlo tak pravidlo nedáš - dostaneš. O sedm minut později se totiž z rohového kopu netypicky pro něj hlavou prosadil Slepička a šli jsme do vedení - 1:2. Soupeř nás pak dostal do mírného tlaku, ale centry nebo přihrávky sbírala naše obrana nebo brankař. V 79. minutě jsme přidali uklidňující gól. Z dobré práce Sedlice a Dominka Martínka u lajny a následujícího centru vytěžil gól Zdeněk Kuna, který se trefil bombou pod břevno - 1:3. Do dalších šancí jsme už Slavii nepustili a tak si z bojovného utkání odvážíme tři body.

Sestava: Vosejpka - Kovářík, Švec, Mentlík, Vajo - Sedlic (86' Volf), Slepička, Kuna, Rachač - Martínek (83' Zeman), Tomeček (79' Vejvar).
Připraven: Weiss

Góly: 39' Sedlic, 67' Slepička, 79' Kuna

Slavia ČB - Čtyři Dvory 1:4

Mladším dorostencům chyběl opět zraněný Tomáš Pecha, jinak se sestava oproti minulým duelům nezměnila. Věděli jsme, že bude důležité dát proti houževnatému soupeři rychlý první gól a to se nám povedlo. V 8. minutě totiž nacentroval do vápna Petr Štrunc, míč pod sebe zklepnul Denis Klíma a Vojta Vejvar zakončil přesně - 0:1. Druhá branka přišla o pět minut později. Na rohový kop Martina Volfa si naskočil Tomáš Vajo a trefil se hlavou přesně k tyči - 0:2. Poté naše tempo upadlo a i domácí se dostali do nějakých náznaků šancí, ale dokázali jsme odolat. Poločasový výsledek 3:0 pro nás, pak pěknou střelou z přímého kopu za vápnem stanovil Zdeněk Kuna.

V prvních dvaceti minutách druhého poločasu jsme výsledek kontrolovali a bylo ještě lépe, když se z cca 30 metrů trefil přesně pod břevno Tomáš Kovářík - 0:4. Po této dvacetiminutovce jsme však nechali hrát soupeře, který byl více na míči a dostával se i do šancí. Vše jsme však dokázali uhasit na poslední chvíli a v bráně nás podržel jistý Roman Vosejpka. I tak se slávisté dočkali aspoň jednoho gólu a zápas tak skončil naší výhrou 4:1.

Sestava: Vosejpka - Kovářík, Vajo, Matušek - Štrunc, Leiš, Rachač, Kuna, Volf - Klíma, Vejvar.
Střídali: Čermák, Dimitrov, Minář.

Góly: Vejvar, Vajo, Kuna, Kovářík.