REPORT: Na SKP bodovaly oba týmy

18.08. Starší dorostenci se po zlepšeném výkonu dočkali zasloužené remízy 2:2, kterou svými góly zařídili Kuba Tomeček a Lukáš Weiss, navíc vyhráli na pokutové kopy 3:1 a berou tedy dva body. Mladší dorost sice nedokázal dát gól, ale s remízou 0:0 může být spokojen, penalty poté vyšli lépe domácím.

SKP ČB "B" - Čtyři Dvory 2:2 (1:3np)

Na starší dorost čekal v prvním soutěžním zápase sezóny silný soupeř, který se posílil i o pár hráčů z ligového mančaftu, ale na hřišti to nakonec nebylo znát.

Přistoupili jsme však k zápasu hodně ležerně a SKP nás zatlačilo na naši půlku. Ve 4.minutě se navíc mohli domácí radovat z první branky, když naše obrana nedokázala odkopnout míč z vápna a ten nakonec po hlavičce z jednoho domácích hráčů skončil za zády Patrika Sobolíka. Ani z této chyby jsme se však nepoučili a o pár minut později to bylo 2:0 - opět ze standartní situace a opět hlavou.

Hru jsme začali vyrovnávat zhruba od 20.minuty a několikrát jsme zahrozili i my. Výsledkem toho bylo snížení na 2:1. Kuba Tomeček vystřelil za vápnem levou nohou a míč zapadl až za záda brankaře SKP. Do kabiny jsme mohli jít s remízovým stavem, když obraně utekl Michal Rachač, ale pak netrefil dobře balón a neohrozil tak bránu domácích.

Do druhého poločasu musel jít chytat Roman Vosejpka, protože kapitán týmu Patrik Sobolík se zranil. I tak jsme však šli za vyrovnáním, ale první šance mělo SKP, podržel nás však Vosejpka. Vyrovnat se nám povedlo v 75.minutě, když poslal míč do vápna Marek Sedlic a Lukáš Weiss nadvakrát dostal míč do brány. Poté jsme se více zatáhli a nechali soupeře kombinovat, ale remízu jsme nakonec udrželi.

Na řadu tak přišly penalty, ve kterých se vyznamenal brankař Vosejpka a bereme tak dva body.

Sestava: Sobolík (45' Vosejpka) - Martínek, Švec, Mentlík, Nachtigal (86' Vejvar) - Weiss, Slepička, Kuna (89' Volf), Sedlic - Rachač (71' Vajo), Tomeček (83' Pecha).

Góly: Kuba Tomeček, Lukáš Weiss.

Penaltu proměnili: Vítek Slepička, Marek Sedlic, Dominik Martínek, neproměnil: Tomáš Vajo.

SKP ČB "B" 0:0 (5:3np) Čtyři Dvory

Už před zápasem jsme věděli, že nás bude málo a v utkání staršího dorostu se navíc zranili Zdeněk Kuna a Michal Rachač. Vypomoct nám tak šli dva starší žáci a do hry se převlekl i náhradní brankař Jakub Nováček.

Samotný zápas byl však hodně vyrovnaný. Už v první minutě jsme mohli prohrávat, útočník domácích postupoval sám na brankaře Romana Vosejpku, ale netrefil bránu. Pak jsme měli velkou šanci i my. Po dobře rozehraném rohu od Martina Volfa se k míči dostal Petr Štrunc, ale jeho střelu zastavili na brankové čáře domácí hráči. Poté z přímého kopu za vápnem ohrozil bránu Tomáš Pecha, ale gól nedal. Ještě jednu příležitost měl Vojta Vejvar, který si obehrál vyběhnutého gólmana SKP, ale toho zastoupili opět na brankové čáře domácí obránci. Poločas tak skončil 0:0.

Ve druhé půli jsme byli prvních 20 minut aktivnější a brankaře domácích nejvíce ohrozil opět Pecha, který i svůj druhý přímý kop kopnul dobře, ale tentokrát trefil břevno. Ve zbývajících dvaceti minutách nám došly síly a SKP mělo hodně šancí. Výborně však zachytal Vosejpka. Jako poslední jsme zahrozili my. Vejvar obehrál na lajně obránce a poslal střílený centr před bránu, na něj však nedosáhl žádný z útočících hráčů.

Utkání tak dospělo do nerozhodného výsledku 0:0 a na řadu přišli pokutové kopy, které jsme prohráli rozdílem 5:3. Ze stadionu SKP jsme si tak odvezli bod.

Sestava: Vosejpka - Matušek, Vajo, Pecha - Dimitrov, Volf, Leiš, Štrunc - Vejvar, Klíma, Mareš.
Střídali: Volman, Nováček.

Penaltu proměnili: Filip Leiš, Martin Matušek, Tomáš Vajo, neproměnili: Vojta Vejvar, Martin Volf.