REPORT: Mladší dorost míří za prvním místem

08.06. V předposledním kole Krajského přeboru jsme se utkali proti Roudnému. Starší dorostenci odehráli zajímavý zápas a nakonec z toho byla remíza 2:2, na penalty jsme pak byli úspěšnější. Mladší dorost hraje o konečné první místo a dnes porazil svého soupeře vysoko 6:0.

Roudné - Čtyři Dvory 2:3np

Ze základní sestavy nám chyběl Tomáš Kovářík, jehož na levém beku nahradil Tomáš Pecha. Stoprocentně připraven nebyl ani Zdeněk Kuna, který tak začal úvodní minuty na lavičce a do brány se postavil Patrik Sobolík. Hráli jsme fotbal, na který se dalo chvílemi i koukat, ale nedokázali jsme si vypracovat žádnou větší příležitost. Domácí hrozili svými rychlými protiútoky, jeden ještě do poločasu využili a prohrávali jsme - 1:0. Roudné pak mělo ještě jednu velkou šanci, když útočník postupoval sám na Sobolíka, ale bránu naštěstí pro nás netrefil.

Ve druhé půli jsme začali více běhat, zlepšili jsme i kombinaci a to vedlo k tomu, že jsme soupeře dostali pod tlak. Vyrovnat se nám podařilo z rohového kopu, když Vítek Slepička poslal do vápna míč, který propadl na zadní tyč a tam Tomáš Vajo dával do prázdné brány - 1:1. O chvíli na to jsme se mohli radovat podruhé. Standartní situaci opět rozehrál Slepička a tentokráte se dokázal ve vápně prosadit David Mentlík - 1:2. Pak ještě pěkně střílel z větší vzdálenosti Michal Rachač, ale brankař domácích vyškrábl míč na roh. Zkoušel to střelou i Slepička, ale ani on nedokázal dát gól. Vlastně z ničeho nic tak přišlo v 70. minutě vyrovnání. Nákop z půlky hřiště jsme nedokázali dostat z vlastního vápna, kde se naopak nejlépe zorientoval útočník soupeře a trefil se přesně pod břevno - 2:2. Ke konci utkání jsme měli ještě tlak, ale gól se nám dát nepodařilo. Šlo se tak do penalt, ve kterých jsme byli úspěšnější, když jsme všechny proměnili a vyhráli na ně tak 5:4.

Sestava: Sobolík - Pecha, Švec, Mentlík, Vajo - Sedlic (67' Vejvar), Slepička, Rachač, Weiss (24' Kuna) - Martínek, Tomeček (88' Zeman).
Připraven: Volf.

Góly: 53' Vajo, 61' Mentlík

Penaltu proměnili: Dominik Martínek, Patrik Sobolík, Zdeněk Kuna, Honza Švec a Vítek Slepička.

Roudné - Čtyři Dvory 0:6

Stejně jako ve starším dorostu, tak i v mladším chyběl Tomáš Kovářík, do brány se postavil Kuba Souhrada a vypomoci nám přijel i Dominik Kořínek. Do vedení jsme se dostali už v úvodních minutách, když se jako první dokázal prosadit Petr Štrunc - 0:1. O chvíli na to prostřelil brankaře domácích i Martin Matušek - 0:2. I soupeř měl však své šance, když po rychlé rozehraném přímém kopu postupoval jeden z útočníků sám na Souhradu, ale bránu netrefil. Do poločasu se nám podařilo dát ještě jednu branku, kterou dal Zdeněk Kuna - 0:3.

Ve druhé půli jsme udělali několik chyb v rozehrávce, ale Roudné je potrestat nedokázalo. Přišla tak naše čtvrtá branka, když byl ve vápně faulovaný Vojta Vejvar, kopala se penalta, kterou v klidu proměnil Kuna - 0:4. Zbývající minuty jsme odehráli už v pohodě a trefil se i David Čermák - 0:5. Ke konci utkání pak uzavřel skóre na konečných 6:0 pro nás Filip Leiš. Po dalším vítězství jsme tak blízko ke konečnému první místu, když nám v posledním zápase stačí uhrát jediný bod.

Sestava: Souhrada - Pecha, Vajo, Matušek - Štrunc, Leiš, Rachač, Kořínek, Volf - Vejvar, Kuna.
Střídali: Klíma, Čermák, Dimitrov, Minář.

Góly: 2× Kuna, Štrunc, Matušek, Čermák, Leiš.