REPORT: Jasné výhry proti Táborsku "B"

30.03. V dalším kole jsme nastoupili opět na trávníku v Bavorovicích proti béčku Táborska. Starší dorost tomuto soupeři oplatil podzimní porážku a tentokráte si došel pro jednoznačné vítězství 4:0. Mladší dorostenci se pak po zaváhání ve Strakonicích opět rozstříleli a své protivníky porazili vysoko 9:0.

Čtyři Dvory - Táborsko "B" 4:0

Opět nezměněná sestava jako z předchozích kol, nastoupila i k zápasu proti Táborsku a potvrdili jsme i formu, když už na začátku zápasu našel Zdeněk Kuna svou přihrávkou nabíhajícího Tomáše Vaja, který ještě na malém vápně našel zpětnou přihrávkou Dominika Martínka a ten se nemýlil - 1:0. Po této brance jsme byli i nadále aktivnější a druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Volný přímý kop z rohu vápna od Vítka Slepičky totiž našel hlavu Kuny, který zamířil přesně ke vzdálenější tyči - 2:0. Po dvaceti minutách jsme tak vedli o dvě branky a pak se hra začala vyrovnávat, když soupeř měl míč více na kopačkách než my. Vytvořil si i jednu takovou pološanci, kterou však včasným skluzem zachránil Honza Švec. Třetí branku jsme přidali ještě v prvním poločase, když se Lukáš Weiss trefil z hranice vápna přesně k tyči - 3:0. Měli jsme ještě několik příležitostí na to, jak navýšit vedení, ale do poločasu se již nic nezměnilo.

Ve druhé půli jsme si již náskok klidně pohlídali a přidali jsme i gól. Míč z rohového kopu si totiž našel David Mentlík a bylo to 4:0. Ve zbývajících půl hodinách se utkání spíše už dohrávalo, ale díky naší dobré kombinaci jsme se dokázali dostat i do dalších šancí. Jenže Michal Rachač pálil ve vápně vedle a zanedlouho ho napodobil i Vajo. Nakonec z toho tak byla pro vysoká výhra 4:0 a na jaře tak zůstáváme stoprocentní.

Sestava: Vosejpka - Kovářík, Švec, Mentlík, Vajo - Sedlic (70' Tomeček), Slepička (70' Zeman), Kuna (82' Vejvar), Rachač (82' Volf) - Martínek, Weiss.

Góly: 3' Martínek, 16' Kuna, 38' Weiss, 54' Mentlík

Čtyři Dvory - Táborsko "B" 9:0

Mladší dorostenci dokázali zapomenout na ztrátu ve Strakonicích a proti béčku Táborska si došli pro jasnou výhru. Všechno to začalo už velmi brzy, když se odražený míč dostal (nečekaně) k Vojtovi Vejvarovi a ten dal gól - 1:0. Uběhlo pár minut a brankař hostů podskočil míč od Zdeňka Kuny a Vejvar se trefil podruhé - 2:0. V celém utkání jsme potvrzovali, že jsme lepším týmem a gól na 3:0 padl poté, když obránce Táborska pěkně uklidil míč za svého brankaře. Poté se znovu Vejvar trefil hlavou z rohového kopu a do přestávky znova on, když proměnil nadvakrát zahrávaný pokutový kop - 5:0.

Ve druhém poločase byla už jen otázka, kolik gólů nakonec nastřílíme. Na 6:0 zvyšoval Tomáš Kovářík, ke kterému se dostala odražená střela a už měl lehkou úlohu. Další branku přidal Martin Volf, který vystřelil z hranice vápna - 7:0. Stý gól v letošní sezóně pak přidal Denis Klíma - 8:0 a na konečných 9:0 pak dával Kuna z penalty.

Sestava: Vosejpka - Pecha, Vajo, Matušek - Kovářík, Leiš, Rachač, Kuna, Volf - Klíma, Vejvar.
Střídali: Čermák, Dimitrov, Minář.

Góly: 4× Vejvar, Kovářík, Volf, Klíma, Kuna, vlastní.