REPORT: Další plný bodový zisk

26.04. V Jindřichově Hradci čekal na starší dorostence jeden z nejlepších týmů v krajském přeboru. Po dobrém výkonu jsme si však přivezli zpět domů všechny tři body za výhru 1:0. U mladšího dorostu šlo o souboj prvního s druhým, ze kterého jsme vyšli vítězně my, když jsme vyhráli 2:0.

Jindřichův Hradec - Čtyři Dvory 0:1

Do zápasu nastoupila stejná sestava jako proti Lokádě, v bráně byl akorát opět připraven Roman Vosejpka. Na podzim zajížděl na El Sídlisko tento soupeř z posledního místa, od té doby však začal sbírat skoro v každém zápase body a to z něj udělalo jeden z nejlepších týmů krajského přeboru.

V dnešním utkání jsme tak chtěli hrát více zezadu, abychom neinkasovali gól. Nakonec jsme to však byli my, kdo měl více příležitostí. Už v páté minutě se dostal k míči ve vápně David Mentlík, jehož pokus však dokázal s trochou štěstí domácí brankař vytěsnit z brány. Od desáté minuty začal hrát více soupeř, ale do šance se nedokázal dostat, nabídli jsme mu ji tak my sami, když jsme na půlce hřiště chybovali v rozehrávce a útočník domácích šel sám na brankaře Vosejpku, ale bránu netrefil. Na to jsme však hned dokázali odpovědět pěknou střelou Lukáše Weisse, ovšem brankař byl opět pozorný. Posledních patnáct minut první půle jsme byli aktivnější a mohli jsme jít do kabiny s náskokem, ale v šancích neuspěl Mentlík, Weiss a ani Marek Sedlic.

Druhý poločas jsme začali stejně jako jsme skončili v tom prvním. Nenechali jsme soupeře příliš hrát a sami jsme byli nebezpeční. Žádnou větší příležitost jsme si však nevypracovali. Gól jsme dali v 76. minutě, když se k odraženému míči za vápnem dostal Dominik Martínek a trefil se do poloodkryté brány - 0:1. Poslední minuty na nás vyvinul Hradec tlak, ale do šance se nedostal a tak bereme velmi cenné tři body za další hubenou výhru.

Sestava: Vosejpka - Kovářík, Vajo, Mentlík, Rachač - Sedlic, Slepička, Kuna, Tomeček (79' Vejvar) - Weiss, Martínek (85' Zeman).
Připraveni: Pecha, Volf.

Gól: 76' Martínek

Jindřichův Hradec - Čtyři Dvory 0:2

Mladší dorostenci nastoupili v sestavě opět bez Filipa Leiše a na lavičce byli připraveni dva starší žáci. Všichni jsme však věděli, o co se hraje. Kdybychom dokázali Hradec porazit, dotáhneme se na něj na jediný bod. Moc šancí v prvním poločase k vidění nebylo. Gól jsme dali ve 27. minutě, když střela Martina Volfa z přímého kopu byla tečovaná a nakonec skončila až za brankařem domácích - 0:1. O tuhle jedinou branku jsme byli v první půli asi lepší.

Ve druhém poločase na nás začal soupeř čím dál tím více a více tlačit. Naše obranná činnost však byla velmi dobrá a tak převaha Hradce nebyla nikterak nebezpečná. Až nějakých patnáct minut před koncem přilétl centr do vápna, který líznul hlavou útočník domácích, ale trefil naštěstí pro nás pouze tyč. Skóre se tak nezměnilo a obraz hry taky ne. Docházeli nám síly, ale svou bojovností jsme si dokázali vybojovat penaltu, jmenovitě Vojta Vejvar, který napadal brankaře domácích, ten udělal chybu a všechno musel hasit faulem. K pokutovému kopu se postavil Zdeněk Kuna a s přehledem proměnil - 0:2. Do konce utkání zbývalo nějakých pět minut a Hradec vsadil všechno na útok, ovšem ani poté nedokázal dát gól a tak jsme porazili první tým tabulky 2:0.

Sestava: Vosejpka - Pecha, Vajo, Matušek - Štrunc, Kovářík, Rachač, Kuna, Volf - Klíma, Vejvar.
Střídali: Čermák, Volman, Mareš.

Góly: Volf, Kuna z pen.