REPORT: Cenné výhry proti Břilici

01.06. K dalšímu zápasu přijely na náš trávník Břilice, která je pro nás vždycky nepříjemným soupeřem. Starší dorost však po ne úplně přesvědčivých výkonech opět ukázal svou sílu, když dokázal po poločase dát tři branky a vyhrát 3:0. Mladší dorostenci to měli tentokráte těžší. V utkání totiž o vítězství rozhodli jedinou brankou.

Čtyři Dvory - Břilice 3:0

Na zápas jsme byli až na Patrika Sobolíka zcela kompletní a tak jen na lavičce zůstal Lukáš Weiss. Do sestavy se naopak vrátil Tomáš Kovářík. Prvních 20 minut utkání jsme se špatně pohybovali, ještě hůře přebírali hráče a soupeř se tak usadil na naší půlce. Ovšem žádnou větší šanci si nevypracoval. Po úvodním náporu hostů jsme se začali tlačit do útoku i my. Dobrou šanci měl nejdříve Dominik Martínek, který dostal míč na střelu ve vápně, ale bránu netrefil. O chvíli na to si pak podobně vedl Vítek Slepička. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli měl první příležitost soupeř, když přišel centr z pravé strany a proti střele z malého vápna výborně zasáhl Roman Vosejpka. Druhých 45 minut jsme však nakonec byli lepším týmem a to se potvrdilo, když dal v 58. minutě gól Slepička, který se trefil střelou ze střední vzdálenosti - 1:0. Dále jsme pak kontrolovali hru, měli větší převahu a pojistka přišla v 68. minutě. Martínek si připravil míč na střelu a z dálky se trefil krásně - 2:0. Poslední třetí branku pak vsítil ke konci zápasu střídající Weiss, kterého do šance vyslal David Mentlík a prvně jmenovaný se sám před brankařem nemýlil - 3:0.

Sestava: Vosejpka - Kovářík (88' Pecha), Švec, Mentlík, Vajo - Sedlic (73' Weiss), Slepička, Kuna (76' Zeman), Rachač (82' Volf) - Martínek, Tomeček.
Připraven náhradní brankař Souhrada.

Góly: 58' Slepička, 68' Martínek, 85' Weiss

Čtyři Dvory - Břilice 1:0

Do sestavy mladšího dorostu se vrátil Tomáš Kovářík, do brány se postavil po nějaké době i Kuba Souhrada a na lavičce pro začátek utkání zůstal Petr Štrunc. Stejně jako v Blatné, tak ani v tomto zápase se výhra nerodila vůbec lehce. V úvodu utkání jsme si vytvořili tlak, zahrávali jsme několik rohů, po kterých jsme se dokázali dostat do střel, ale všechny byly zblokované. Gól v úvodních minutách jsme tak nedali a poté se hra více vyrovnala. I tak jsme měli ještě nějaké centry, které prošly celým vápnem až do zámezí a stačilo, abychom byli ve vápně více důrazní. Jediná branka zápasu ale přišla ještě do poločasu. Martin Matušek dostal přihrávku, s ničím se nerozpakoval, když vystřelil a trefil se z velké dálky krásně - 1:0. Tímto výsledkem skončila i první půle.

Druhý poločas byl spíše o tom, že jsme se bránili, když se proti nám kopalo hodně standartek, několikrát to už zavánělo gólem. Hosté tu branku nakonec dali, ale byla z ofsajdu a tak jsme i s trochou štěstí dokázali vyhrát důležitý zápas, po kterém jsme opět o něco blíže ke konečnému prvnímu místu.

Sestava: Souhrada - Pecha, Vajo, Matušek - Kovářík, Leiš, Rachač, Kuna, Volf - Klíma, Vejvar.
Střídali: Štrunc, Čermák, připraven Dimitrov.

Gól: Matušek