První přátelák se nám vydařil

12.02. Na první přátelské utkání v zimní přípravě jsme zajížděli na úmělku do Písku, kde nás čekal tamní tým U17, nad kterým jsme vyhráli po dobrém výkonu 5:1.

Zápas měl být určený pro náš starší dorost, ale kvůli velké marodce muselo jet hodně mladších dorostenců. Ovšem na první utkání po zimní pauze to nebylo vůbec špatné. Do vedení jsme se dostali brzo, když se po naší první pěkné akci a následném centru prosadil před bránou Tomáš Prokop. Hra byla pak vyrovnaná, ale netrvalo moc dlouho a po centru tentokráte z levé strany se prosadil Vojta Vejvar. I domácí však měli v prvním poločase dvě stoprocentní šance, a to když jsme míč museli odkopávat až na brankové čáře a poté se vyznamenal brankař Roman Vosejpka, který chytil střelu zblízka. Do poločasu jsme vstřelili ještě jednu branku, když odkop domácích trefil pouze Prokopa ve vápně a míč zapadnul do sítě.

Druhou půli byli na míči více domácí a vytvořili si další velkou příležitost, když se po centru dostal k zakončení hlavou jeden z útočníků, ale poloprázdnou bránu přestřelil. My jsme hrozili hlavně už jen z brejkových situací, kterých bylo dost, ale chyběla přesná přihrávka nebo střela. Do čtyřbrankového vedení nás poslal Martin Volf, který dostal přihrávku pod sebe a dělovkou uklidil míč do sítě. Hned po rozehrání se dočkal také Písek, když střela zpoza vápna zapadla přesně za tyč. Skóre utkání pak uzavřel svým hattrickem Prokop, který zužitkoval samostatný nájezd na brankaře. Zápas, který byl bohatý na šance na jedné či druhé straně, splnil účel a vyhráli jsme 5:1.

Sestava: Vosejpka - Kovářík, Vajo, Matušek - Volf, Leiš, Kuna, Rachač - Prokop, Vejvar, Maurer.
Na střídání: Štrunc.

Góly: 3× Prokop, Vejvar, Volf