Porážky v J. Hradci

09.05. Druhý zápas ve dvou dnech jsme odehráli v Jindřichovým Hradci, kde starší dorostenci podlehli 0:2 a napodobil je i mladší dorost, který prohrál 2:3.

Jindřichův Hradec - Čtyři Dvory 2:0

Ke tradiční základní sestavě máme vinou zranění a vykartování hodně daleko. To se potvrdilo, když po pátečním zápase nemohl nastoupit ani Lukáš Weiss. Ovšem i tak jsme chtěli na malé umělce v JH vyhrát. Od začátku se hrál vyrovnaný fotbal s tím, že domácí, kteří měli ve svém týmu také hodně mladších dorostenců, hráli kombinační fotbal. Vážnější situace jsme však měli my. Nebylo nám však přáno a několika pěkným střelám chybělo opravdu málo, důkazem je toho krásná střela Vítka Slepičky, která skončila na břevně. Několikrát pálil levačkou ještě Honza Švec, ale také bez úspěchu, stejně jako Zdeněk Kuna nebo Lukáš Nečekal. Okolo 20. minuty musel ze hřiště odstoupit zraněný Vojta Vejvar, a jelikož nebyl na lavičce převlečený Tomáš Prokop, hráli jsme docela dlouhou dobu o deseti. Přečkali jsme to bez inkasovaného gólu, ale náš tlak trochu upadl. Přerušená hra byla znovu ve 28. minutě, kdy se zranil naopak domácí hráč. Když se pak zase hrálo, měli domácí velkou šanci jak skórovat, ale na čáře předvedl parádní zákrok Roman Vosejpka. V dobré příležitosti byl také Prokop, ale vystřelil špatně. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Z kraje druhého poločasu jsme hned inkasovali, když ve 47. minutě kopali domácí přímák těsně za vápnem a soupeř vymetl přesně pravý růžek brány - 1:0. Poté jsme chtěli hrozně moc vyrovnat, ale pořád stejná písnička. Takže jsme gól prostě ani za nic nemohli dát, ale závarů a střel jsme měli minimálně na dva zápasy. Když pak v 81. minutě domácí využili svou brejkovou situaci, bylo rozhodnuto a zápas se pak už jen dohrával - 2:0. I přes únavu jsme odehráli dobrý zápas, ale chybělo štěstí k tomu, abychom si odvezli nějaké body.

Sestava: Vosejpka - Matušek, Vajo, Mentlík, Pecha - Leiš, Slepička, Kuna (88' Zeman), Švec (81' Štrunc) - Vejvar (18' Prokop, 76' Humler), Nečekal.
Připraven: náhradní brankař Souhrada.

Jindřichův Hradec - Čtyři Dvory 3:2

Na mladších dorostencích se projevila únava, když někteří z nich odehráli za dva dny dokonce čtyři zápasy. Kvůli dvěma podceněním pak i pro ně přišla porážka v poměru 2:3 a menší komplikace při cestě za prvním místem.

Góly: Klíma, Mareš